Po co nowe logo dla mojej firmy?
Każdy przedsiębiorca potrzebuje własnego znaku graficznego. Logo musi funkcjonować
w świecie materiałów drukowanych oraz webowym, być na wizytówce, ołówku, instagramiefacebooku. Zaznaczać spójność identyfikacji, naszą obecność w świecie rzeczywistym i wirtualnym.
Funkcjonować tam, gdzie jesteśmy i tam, gdzie chcemy być. 
Tak więc, potrzebujemy odpowiedniego, oryginalnego, wyjątkowego, działającego przekazem, silnego znaku graficznego, który zaznaczy, uspójni, szybko i trafnie pokaże obecność na różnorodnych nośnikach, miejscach, przedmiotach. Nieważne, czy mamy do wykorzystania przestrzeń długopisu, ekran smartfonu czy ścianę budynku. Ten sam znak graficzny powinien zawsze bardzo dobrze wyglądać.
W kwadracie, pionie, poziomie, na bieli i czerni, na kilku milimetrach i wielu metrach. 


Gdzie zamówić?
Szukasz logotypu za 200 zł?
Przepraszam, to nie to miejsce. Szukasz na już — też nie bardzo.
W zależności od wytycznych, specyfiki branży, zasięgu biznesu, zaprojektowany specjalnie dla Ciebie znak
 może różnie kosztować. Swoje projekty wyceniam indywidualnie. Warto wspomnieć, że logo z podstawową księgą znaków to praca na wiele dni. Nie jest realnym zrealizować kompleksowo projekt w kilka godzin, na wczoraj, bez ustaleń, wytycznych, rozmowy czy nawet dyskusji. O tym, że znak musi być niepowtarzalny, wyjątkowy, nieskradziony i uczciwie opracowany nie trzeba chyba wspominać?

Jak przygotować wytyczne?
Nie da się tego etapu pominąć. To zastanowienie się nad celami, zdefiniowanie ich i określenie, uświadomią nam znaczenie i rangę projektu, sens oraz końcowy rezultat. Tylko zebranie ustaleń, oczekiwań i dążeń oraz przykładów, uchronią nas przed rozczarowaniami i rozminięciem się.

Etap projektowania logo
Gdy ustaliliśmy cele, ogólne potrzeby, zarys i ramy projektu, przystępujemy do etapu tworzenia.
Dialog projektanta z zamawiającym, uważne wysłuchanie oraz rzetelne i czytelne ustalenia, powinny nam zapewnić obustronny komfort etapu projektowania i oczekiwania na gotowy projekt. Możliwość dokonania korekty powinna wyeliminować wszelkie nieporozumienia i szok. Dwa kwadraty i kropka nie powinny podnieść ciśnienia a kolor czarny spowodować zdziwienia.


ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA:

Back to Top